Zarejestrowane sesje video

Oracle i MS SQL Server - optymalizacja wydajności baz danych, czy inwestycje w nowy sprzęt?

Godzina:

11:00

Prowadzący:

Piotr Właziński - Business Development Director, DBPLUS

Forma:

Webinar

Cena:

Bezpłatnie

Rozwój firmy, zwiększenie asortymentu, ilości zapytań klientów i wszystkie elementy funkcjonowania firmy, których nie przewidzieliśmy w momencie tworzenia baz danych, mogą znacząco wpłynąć na ich skuteczne działanie. Specjaliści IT w takim momencie poszukują rozwiązań, które wyeliminują zjawisko nieefektywnego łączenia się ze źródłem danych, a co za tym idzie, generowania długiego czasy zapytania i oczekiwania na informację. Najprostszym rozwiązaniem byłaby inwestycja w wydajniejszy serwer lub większe dyski, ale zwykle łączy się to z koniecznością przeznaczenia znacznych środków finansowych i nie gwarantuje, że wkrótce wystąpią dokładnie te same problemy.

Firma DBPLUS przekonuje, że alternatywą na zakup sprzętu, którego zadaniem byłoby wzmocnienie efektywności baz danych jest ich optymalizacja w oparciu o autorską usługę Performance on demand. Do kolejnego odcinka Vtorku Technologicznego zaprosiliśmy Piotra Włazińskiego, Business Development Director’a w DBPLUS. Pan Piotr opowie o usłudze i spróbuje przekonać nas, że monitorowanie wydajności baz danych i wyszukiwanie przy użyciu tego narzędzia tzw. wąskich gardeł gwarantuje nie tylko eliminację problemów, ale również jest wysoce uzasadnione od strony kosztowej. DBPLUS jest tak pewne swojego rozwiązania, że nie pobierze opłaty, jeśli optymalizacja baz danych nie przyniesie uzgodnionych z klientem rezultatów.

Sprawdźmy zatem na czym polega Performance on demand od DBPLUS podczas najbliższego Vtorku technologicznego, który odbędzie się 27 czerwca 2017 r. i odpowiedzmy sobie na pytanie – modernizować, czy optymalizować?

Zobacz video

Obejrzyj bezpłatnie nagranie z webinarium

(naciśnij przycisk i przejdź do nagrania na YouTube)

Vtorek Technologiczny

to cykl bezpłatnych webinariów organizowanych przez inżynierów VECTO - jednej z najważniejszych spółek branży IT i ochrony danych w Polsce. Głównym założeniem spotkań jest prezentowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które mają realny wpływ na eliminację barier w rozwoju, optymalizację kosztów oraz budowanie przewag konkurencyjnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

"Vtorki technologiczne" to również okazja do wymiany doświadczeń oraz rozmowy o tym, jak bardzo świat informatyczny zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Do dyskusji o wyzwaniach stojących przed polskimi firmami.

W kontekście tych zmian zapraszamy właścicieli, menedżerów, informatyków oraz wszystkich tych, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę oraz udoskonalić swój biznes. Rejestracja oraz uczestnictwo w webinariach VECTO jest bezpłatne.

Zobacz archiwum »

Organizator

VECTO sp. z o.o. działa od 2008 roku. Łączymy kilkudziesięcioletnie doświadczenie kadry kierowniczej z potencjałem młodego zespołu, który rozumie realia rynku IT i wyzwania stojące przed firmami i instytucjami wobec dynamicznie zmieniającej się technologii.
VECTO posiada status PLATINUM PARTNER w programie partnerskim DELL EMC.

Dowiedz się więcej »