Zarejestrowane sesje video

Networker i Data Domain vs. Ransomware!

Godzina:

10:00

Prowadzący:

Łukasz Olszak, DELL EMC Solution Architect Leader w S4E

Forma:

webinar

Cena:

bezpłatne

Międzynarodowe media w ostatnich tygodniach coraz częściej donoszą o wzmożonej aktywności cyberprzestępców i atakach ransomware na przedsiębiorstwa i instytucje na całym świecie. Co ciekawe, ofiarami hakerów coraz częściej stają się również firmy technologiczne, których świadomość tego typu zagrożeń jest wysoka i powinna przekładać się na zastosowanie skutecznych działań prewencyjnych. Okup za dostęp do swoich baz danych lub ich nieupublicznienie musieli zapłacić tacy giganci, jak Garmin, Canon, Honda, czy znany amerykański Uniwersytet w Utah. Jednak, z analiz ekspertów wynika, że ataki na wielkie brandy to jedynie czubek góry lodowej, gdyż wśród celów dominują te niepoprzedzone wcześniejszym profilowaniem – w tym firmy kilkuosobowe, które nie przywiązują szczególnej wagi do kwestii bezpieczeństwa IT. Hakerzy często do momentu zaszyfrowania danych nie wiedzą nawet, jakie firmy staną się ich ofiarami. Stąd właśnie, doświadczenia wielkich marek, dzielą również i mniejsze firmy, jak przedsiębiorstwo z Gorzowa Wielkopolskiego, które w sierpniu zgłosiło na policję fakt zaszyfrowania przez nieznanych sprawców wszystkich firmowych danych. Skala działalności atakowanych podmiotów czy instytucji nie ma zatem większego znaczenia. Ofiary łączy jednak spektrum żądań cyberprzestępców, niezależnie od tego czy dotyczą małej kilkuosobowej firmy czy dużego, globalnie rozpoznawalnego przedsiębiorstwa. Atakom ransomware sprzyjają również pandemiczne okoliczności. Praca w domu przekłada się na 41 proc. wzrost sesji RDP (Remote Desktop Protocol), a to z kolei otwiera nowe możliwości dla międzynarodowych grup hakerskich.
W obliczu rosnącej skali cyberzagrożeń, najbliższy odcinek cyklu Vtorek Technologiczny postanowiliśmy poświęcić na omówienie rozwiązań, dzięki którym zwiększamy nasze szanse w walce z atakami typu ransomware. Do udziału w webinarze zaprosiliśmy Łukasza Olszaka, eksperta firmy S4E, który opowie o funkcjonalnościach dwóch rozwiązań DELL EMC – Networker i Data Domain.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z technologią, która znajduje zastosowanie na pierwszej linii frontu w technologicznej wojnie z cyberprzestępczością.

Vtorek Technologiczny, 22 września 2020 r., godz. 10.00

Zobacz video

Obejrzyj bezpłatnie nagranie z webinarium

(naciśnij przycisk i przejdź do nagrania na YouTube)

Vtorek Technologiczny

to cykl bezpłatnych webinariów organizowanych przez inżynierów VECTO - jednej z najważniejszych spółek branży IT i ochrony danych w Polsce. Głównym założeniem spotkań jest prezentowanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych, które mają realny wpływ na eliminację barier w rozwoju, optymalizację kosztów oraz budowanie przewag konkurencyjnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

"Vtorki technologiczne" to również okazja do wymiany doświadczeń oraz rozmowy o tym, jak bardzo świat informatyczny zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Do dyskusji o wyzwaniach stojących przed polskimi firmami.

W kontekście tych zmian zapraszamy właścicieli, menedżerów, informatyków oraz wszystkich tych, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę oraz udoskonalić swój biznes. Rejestracja oraz uczestnictwo w webinariach VECTO jest bezpłatne.

Zobacz archiwum »

Organizator

VECTO sp. z o.o. działa od 2008 roku. Łączymy kilkudziesięcioletnie doświadczenie kadry kierowniczej z potencjałem młodego zespołu, który rozumie realia rynku IT i wyzwania stojące przed firmami i instytucjami wobec dynamicznie zmieniającej się technologii.
VECTO posiada status PLATINUM PARTNER w programie partnerskim DELL EMC.

Dowiedz się więcej »